Hızlı Rezervasyon Yap +90 541 632 69 68

Kapadokya 2 Saatlik Atv Turu

Kapadokya 2 saatlik atv turu ile bölgenin görülmeye değer muhteşem doğasında macerayı hissetmek için mükemmel bir deneyim olmaktadır. Kapadokya, gerek doğal yapısı gerek büyüleyici atmosferi gerekse birbirinden heyecanlı aktiviteleri ile insanları kendine çeken, bir görenin bir daha hep görmek isteyeceği muhteşem turizm merkezlerinden birisidir. Özellikle kapadokya sadece kültür merkezi değil aktiviteleri ile de gelen misafirlerini büyülemektedir.

Kapadokya 2 Saatlik Atv Turu Nerede Yapılır?

ATV veya Quad Bike olarak bilinen güvenli arazi araçları ile peri bacaları arasındaki patika yollarda muhteşem manzaralar eşliğinde oldukça eğlenceli zaman geçirilmektedir. Kapadokya atv turuna katılacaklar otellerinden alınmakta ve tur bitiminde yeniden otellerine bırakılmaktadırlar.

Kapadokya’ya gelip de atv turu yapmayan yoktur. Varsa da bu gerçekten kaçırılmış bir fırsattır. Siz de Kapadokya seyahatinize çıkarken gezi programınıza Kapadokya atv turu seçeneğini ekleyin ve heyecanın doruklarına çıkın.

kapadokya 2 saatlik atv turu
kapadokya 2 saatlik atv turu

Kapadokya atv turları günün her saatinde yapılabilmektedir. Ancak gün batımı ve gün doğumu turları daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni bu saatlerde Kapadokya Vadilerinin muhteşem bir manzaraya sahip olması ve bu büyüleyici atmosferde atv kullanmanın heyecanı ve coşkusu çok daha fazla olmaktadır.

Kapadokya 2 saatlik atv turu programında Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kızıl çukur Vadisi, Çavuşin Kasabası ve Aşk Vadisi görülebilmektedir. Her bir vadinin kendine özgü özellikleri ile bambaşka güzelliklere tanık olunmaktadır. Benzersiz manzaraya sahip Kapadokya bölgesini atv turu ile keşfederken, doğanın içinde inişli çıkışlı parkurlarda, tozlu çamurlu, topraklı ve karlı yollarda adeta bir serüven yaşamak ve özgürlük hissine kapılmak kaçınılmazdır.

Kılıçlar Vadisi, Kapadokya 2 saatlik atv turunun en popüler noktalarından biridir. Kılıç şeklindeki peri bacalarının, mağara oluşumlarının, güvercinliklerin ve ünlü tarihi kiliselerin arasından geçen bir parkura sahiptir.

Güllüdere Vadisi, adını gün ışığında kırmızı gül rengine bürünen kayalarından almıştır. Özellikle gün batımının izleneceği mükemmel noktalardan biridir. Tarihi yapıları, heybetli peri bacaları, güvercinlikleri ile muhteşem bir yapıya sahiptir. Bu büyüleyici atmosferde atv kullanmak, yükselen adrenalin eşliğinde hayranlık uyandıran doğaya tanık olmak özellikle macera tutkunlarının vazgeçilmezidir.

Kızıl Vadi Atv Turu Tur Rotası Hakkında

Kapadokya 2 saatlik atv turu rotasında yer alan Kızıl çukur Vadisi, günün her saatinde farklı renge bürünen ve gün batımında çılgın bir kızıllığa sahip olan eşsiz bir manzara ile adeta görenleri büyülemektedir. Girintili çıkıntılı parkurlarında özgürce atv kullanmak hem adrenalini zirveye taşımakta hem de inanılmaz bir huzur vermektedir.

Çavuşin Köyü, Kapadokya’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Köyde birçok tarihi kilise bulunmaktadır. Kapadokya atv turu sırasında uğrak yerlerinden biri olan Çavuşin, müthiş doğası, etkileyici tarihi yapıları ile tura katılanlara keyifli dakikalar yaşatmaktadır.

Aşk vadisi, Kapadokya 2 saatlik atv turunun en özel uğrak yerlerinden biridir. 4900 metre uzunluğunda ki Aşk Vadisi, etkileyici peribacaları ile muhteşem bir manzara sunmaktadır. Üzüm bağlarının, meyve ağaçlarının arasında tatlı bir serüven yaşama imkanına sahip olmak kaçınılmazdır.

Özellikle gün doğumunda yapılan Kapadokya gün doğumu atv turu ile balonların kalkış noktasında mola verilmekte ve gökyüzünün muhteşem kızıllığına doğru havalanan balonlar izlenip, bu eşsiz manzara fotoğraf çekimi ile ölümsüzleştirilmektedir. Balonların havada salınışına eşlik ederek Kızıl vadi, Gül Vadisi ve Aşk Vadisi’ne gidilmektedir.

Kapadokya atv turu fiyatları, tur firmalarına göre değişiklik gösterse de 1 saat için 900 – 950 TL civarındadır. Bu ücrete rehberlik hizmeti, otel geliş gidiş transferi, tur sırasında kullanılan ekipmanlar dahildir. Gün batımı ve doğumu turlarının ücreti biraz daha fazladır. Hem gün doğumu hem de gün batımı için bizden fiyat alınız.

Kapadokya 2 saatlik atv turu öncesinde kısa bir bilgilendirme yapılmaktadır. Özellikle ilk kez deneyecekler için bu bilgilendirme oldukça önemlidir. Tur sırasında kask takmak zorunludur. Hava durumuna göre yağmurluk, eldiven yanı sıra dizlik ve dirseklik tur firmaları tarafından temin edilmektedir. Bu arada ATV turlarının kurallara uyulduğu takdirde çok güvenli olduğunu da belirtmek isteriz. 2 saatlik atv turumuz için fiyat 1200 tl dir.

Kapadokya 2 saatlik atv turuna katılmak isteyenler kampanyaları takip ederek çok daha uygun ücret karşılığında satın alabilirler. Erken rezervasyonlarda da uygun fırsatlar yakalamak mümkündür. Kapadokya geziniz için rezervasyon yaptırırken Kapadokya 2 saatlik atv turu içinde rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Özellikle yoğun talep gören bahar, yaz aylarında ve kış tatillerinde Atv turuna da ilgi fazla olmakta ve erken rezervasyon ile atv turuna katılımınızı riske atmamış olursunuz.

Dilerseniz Kapadokya balon turu fiyatları hakkında da bilgi alabilir ve balon turu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.