Hızlı Rezervasyon Yap +90 541 632 69 68
kapadokya atv turu fiyatı

Kapadokya Atv Turu

Kapadokya atv turu rehber eşliğinde ve grup halinde yapılmaktadır. Atv araçlarına isterseniz 2 kişi binebilirsiniz. Atv araçlarını kullanmak için otomobil ya da motorsiklet ehliyeti zorunludur. Ayrıca 10 yaşından küçük çocuklar Kapadokya atv safari turlarına maalesef katılamazlar. Göreme bölgesindeki otellere ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Göreme dışındaki bölgelere ise transfer hizmetimiz ücretlidir. Kapadokya atv turu fiyatları 1 saati 900 Lira, gün içindeki 2 saatlik turlar 1250 Lira, en popüler olan Kapadokya gün batımı atv turu fiyatı ise 1300 Lira‘dır. Göreme, Avanos, Uçhisar ve Ortahisar lokasyonlarından ücretsiz transfer hizmetimiz vardır.

Kapadokya Atv Turları Nerede Yapılıyor?

Kapadokya atv turu güzergahında Kızılçukur, Aşk Vadisi, Çavuşin, Rose Vadisi, Ortahisar gibi önemli lokasyonlar bulunmaktadır. Tüm bu vadilerden geçerken büyüklü küçüklü peri bacaları, tarihi yapılar, kaya evleri, güvercin evleri, meyve bahçeleri adeta tura katılanları büyülemektedir.

Göreme, vadileri, peri bacaları, büyüleyici atmosferi, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlü, Nevşehir sınırları içinde bir yerleşim yeridir. Göreme için Kapadokya’nın kalbi diyebiliriz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göreme Milli Parkı, her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlamaktadır. Göreme’de hem çevreyi görüp tanıtmak hem de muhteşem doğasında heyecan ve macera duygusunu yaşatmak birçok aktivite turları düzenlenmektedir. Bunlar içinde yoğun olarak ilgi gösterilen aktivitelerden biri de Kapadokya atv safari turudur.

Kapadokya atv turuna yoğun talep olmasının başlıca nedeni bölgeyi en iyi şekilde gözlemleme olanağı sağlamasıdır. Öyle ki Kapadokya Bölgesi’nin iç kısımlarında kalan önemli noktalarına normal araçlarla ulaşım sağlanamamaktadır. Normal araçların giremeyeceği yollarda ve güzergahta bulunan ve görenleri büyüleyen öyle çok doğal oluşumlar ve güzellikler vardır ki buraları görmeden dönmek büyük kayıp olur. Bu yüzden tur firmaları Kapadokya atv turu programları düzenleyerek Kapadokya’nın en özel ve önemli bölgelerini tanıtmaktadırlar. Engebeli arazilerde rahatlıkla yol alırken, çamura toza bulanmayı göze alarak macera duygusunu ortaya çıkardığı için oldukça da eğlenceli bir aktivitedir.

Kapadokya Atv Turu Programları

Kapadokya atv turu hemen her mevsim yapılmaktadır. Gün içinde saatlik, 2 ve 4 saatlik, yarım ve tam günlük turlar düzenlenmektedir. Yaz aylarında daha çok sabah ve akşamüzeri gün batımı turları büyük ilgi görmektedir. Öğle sıcağında havanın bunaltıcı olması söz konusu olduğu için genellikle tercih edilmemektedir. Kış aylarında gün doğumu ve gün batımı turları dahil olmak üzere günün her saatinde atv turu yapılabilmektedir. Hava durumuna uygun giyindikten sonra kar bile yağsa atv turu yapılabiliyor. Hatta bölgenin karlı kaplı olması Kapadokya atv turuna ayrı bir güzellik ve heyecan katmaktadır. Zaten olağanüstü bir coğrafya olan Göreme, karla kaplandığında muhteşem manzaralara sahip olmaktadır.

Gün batımı Kapadokya Bölgesi’nin en özel zamanıdır. Güneş, yeryüzüne veda ederken birbirinden güzel vadilerde renk şöleni yaratmakta ve masal diyarındaymış hissi uyandırmaktadır. Bu saatler romantizmin saatleridir ve mutlaka izlenmesi gerekir. Günbatımı atv turu kışın saat 15:00 – 16:00 sularında başlamakta ve gün batımında en güzel manzaralara sahip noktalarda son bulmaktadır. Fotoğraf çekmeye, izlemeye doyamayacağınız muhteşem manzara karşısında adeta büyüleneceksiniz. Yaz aylarında güneş daha geç battığı için günbatımı Kapadokya atv turu daha geç başlamaktadır. Yaz ve bahar aylarında da gün batımı manzarası müthiş ve unutulmazdır.

kapadokya atv turu
kapadokya atv turu

Kapadokya Atv Turuna Kimler Katılabilir?

Macera, doğa ve heyecan tutkunları başta olmak üzere en az otomobil ehliyeti olan herkes göreme atv turu programlarına katılabilirler. 10 yaş ve üstü çocuklar ebeveynleri ile birlikte, arka koltukta oturmak suretiyle tura alınmaktadırlar.

Kapadokya atv turuna katılmak için ehliyet sahibi olmaya gerek yoktur. Hayatında hiç araç kullanmamış kişiler bile kolaylıkla Atv kullanabilmektedirler. Belli bir rota üzerinde rehber eşliğinde ilerlenmektedir. Tur başlamadan rehberler katılımcılara kısa bir brifing vermekte ve yola çıkılmaktadır. İlk defa araç kullananlar için ilk bir kilometre ısınma turu olmaktadır. Daha sonra araziye geçilmektedir ki zaten aracı rahatlıkla kullanmaya başlanmıştır.

Atv turuna katılacaklara tur firmaları kask, dizlik, dirseklik, eldiven, yağmurluk gibi malzemeler temin etmektedirler. Katılımcılar mevsime uygun rahat kıyafet seçtikleri takdirde bir sorun yaşamayacaklardır.

Kapadokya Atv Turu Fiyatları Nedir?

Kapadokya atv turu fiyatları sezona, tur süresine göre değişmektedir. Ücretlendirme kişi başı değil araç başına yapılmaktadır. Fiyatlara otel geliş gidiş transferleri, kask, eldiven gibi ekipmanlar, sigorta, yakıt ücretleri dahildir. Yarım ve tam günlük turlarda öğle yemeği tur firması tarafından verilmektedir.

Uygun fiyatlı atv turu için erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Ayrıca sezon sonu fiyatlar düşmektedir. Tur firmaları belli dönemlerde kampanyalar düzenleyerek uygun fiyatlı Kapadokya atv turu satışları yapmaktadırlar.

Erken rezervasyon fiyat açısından avantaj olabileceği gibi atv turuna katılma şansınızı da arttıracaktır. Çünkü yoğun talep yaşanan zamanlarda boş tur bulmak sorun olabilmektedir. Bu yüzden Göreme tatilinizi planlarken atv turu içinde rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır. Dilerseniz kızıl vadi atv turu hakkında da bilgi alabilirsiniz.