Hızlı Rezervasyon Yap +90 541 632 69 68
kapadokya atv turu

Kapadokya Atv Turu

Kapadokya atv turu farklı saatleride düzenlenen bir aktivitedir. 2 saatlik ve 1 saatlik turlar şeklinde rehber eşliğinde düzenlenmektedir. Göreme bölgesinde yer alan Kızılçukur, gül vadisi, Güllüdere, Kılıçlar vadisi ve Çavuşin bölgesini kapsamaktadır. 2 saatlik Kapadokya atv turu fiyatları şu an için atv başına 1250 TL olarak belirlenmiştir. 1 saatlik tur ücreti ise atv başına 900 TL dir. Gün batımı turu ücreti ise 1300 TL‘dir. Dileyen misafirlerimiz 1 atv aracına 2 kişi binebilirler. 10 yaş üzeri misafirlerimiz turlarımıza katılabilirler.

Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya, atv safari turları ile misafirlerine adrenalin dolu bir macera imkanı sunmaktadır. Kapadokya doğa harikası bir yer olma özelliğinin yanında birçok farklı aktiviteyi de sunduğu için, her yaştan ve kültürden farklı özelliklere sahip ziyaretçilere hitap edebilmektedir. Gittiği yerlerde standart servis araçlarıyla veya yürüyerek dolaşıp sadece belli yerleri görmekle kalmak yerine, bölgedeki doğal güzellikleri açık havada ve aksiyon dolu bir şekilde deneyimlemeyi arayan ziyaretçiler Kapadokya atv turuna yoğun ilgi göstermektedir. Yerli ve yabancı turistler gerek tek başlarına gerekse aileleriyle beraber bu keyifli yolculuğu seçmekte ve asla pişman olmamaktadır.

ATV turu hakkında daha detaylı bilgi almak ve tur rezervasyonu yaptırmak için bize +90 541 632 69 68 numaralı Whatsapp hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

kapadokya atv turu
kapadokya atv turu

Kapadokya ATV Turu Nerede Yapılmakta?

Kapadokya bilindiği gibi orta Anadolu bölgesinde bulunan Nevşehir ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Avanos bu bölgedeki en popüler turizm merkezleridir. Dünyaca ünlü peri bacaları, taş evler, kaya kiliseler ve vadiler hep bu yerleşim yerlerinin civarında bulunmaktadır ve yaklaşık 25000 kilometrekare alana yayılmıştır. Kapadokya ATV turu bu bölgeyi keşfetmek için birçok seçenek sunmaktadır. İlk seçenek biraz daha uygun fiyatlı olan Kapadokya 1 saat ATV turu; Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi ve Çavuşin Kasabası olmak üzere 4 bölgeyi kapsamaktadır. İkinci seçenek ise Kapadokya 2 saat ATV turu olarak yine Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi ve hayalet kasaba Çavuşin görülmekte ve ayrıca Aşk Vadisi de ziyaret edilmektedir. Böylece Kapadokya bölgesinin en muhteşem ve en popüler doğal güzellikleri, asfalt yollardan ve kalabalıklardan uzaklaşılarak günübirlik tur ile görülebilmektedir. Bunların yanında yarım günlük ve hatta tam günlük turlar da mevcuttur. Kapadokya ATV turu her mevsimde ve günün her saatinde yapılabilmektedir. Turistler genel olarak günbatımı turlarını tercih etmekle beraber, Kapadokya yılın her mevsiminde ve günün her saatinde farklı bir güzelliğe büründüğü için, tek tur yapılarak tüm bu farklı dünyaları keşfetmek mümkün olmayacaktır. Bahar aylarında doğa farklı bir manzara, kışın bambaşka bir manzara sunacağı için, çoğu ziyaretçi günübirlik de olsa bu turlara tekrar katılmak için bölgeye geri dönmektedir.

Kapadokya ATV Turu Nasıl Yapılır?

ATV İngilizce olarak “all terrain vehicle” yani tüm arazi koşullarında çalışan araç tanımlamasının kısaltmasıdır. Diğer bir adı da İngilizce “Quad bike” yani dört tekerlekli motorsiklet olarak geçmektedir. 1960lardan beri birçok ülkede üretilerek, çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Türkiyede ise 2000 li yıllarda ATV kullanılmaya başlanmış olup, esas olarak turistik günübirlik geziler için kullanılmaktadır. Kapadokya ATV turu da uzun yıllardır, milyonlarca turiste hizmet vererek hem ülkenin ve bölgenin tanıtımına katkıda bulunmakta hem de insanlara unutulmaz deneyimler yaşatarak, yeni ufuklar kazandırmaktadır. Tura katılmak isteyenler, otellerinden alındıktan sonra ya da isterlerse kendi imkanlarıyla buluşma yerine gelerek önce tanışma ve kısa bir bilgilendirme yapılmaktadır. Araçların nasıl kullanılacağı ve tur hakkında genel güvenlik bilgileri verilerek katılımcıların ATV araçlarına alışması sağlanmaktadır. Kısa bir test sürüşünden sonra herkes tura katılmaya hazır hale gelmektedir.

kapadokya atv turu
kapadokya atv turu

Ziyaretçiler, her araca isterlerse tek, isterlerse 2 kişi olarak binebilmektedirler. Alışma sürecinden sonra, rehber eşliğinde Kapadokya ATV turu başlamakta ve misafirler heyecan dolu bir yolculuğa çıkmaktadır. Bu turlar açık havada ve arazide yapıldığı için, hava şartlarına uygun olarak giyinilmesi gerekmektedir. Yazın sıcak ve güneş dikkate alınarak, buna uygun kıyafetler tercih edilmeli ve şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, toza karşı maske, boyunluk ya da fular gibi önlemler alınması tavsiye edilmektedir. Ayakkabı olarak da ayaktan kolayca çıkabileceği sebiyle terlik giyilmesi tavsiye edilmemektedir. Yağmurlu günlerde yağmurluk ve çizme giyilmesi sürücüyü ve varsa yolcuyu ıslanmaktan koruyacaktır. Kışın da benzer şekilde soğuğa karşı eldiven, mont, kaban, bot, bere ve kaşkol gibi kişisel önlemler alınması tavsiye edilmektedir. Tura katılan ziyaretçilere kask ve bone temin edilmektedir. Ayrıca atv turu fiyatlarına rehberlik, araç kirası ve yakıt ücreti de dahildir ve 3. şahıs sigorta uygulaması da yapılmaktadır. Son olarak tüm tur boyunca özel video çekimi de istenirse, bunun için önceden bilgi verilmesi kaydıyla, ekstra olarak bu hizmet de verilebilmektedir.

ATV Turu Rezervasyonu

Düzenlemiş olduğumuz diğer günlük turlar arasında oldukça ilgi gören Kapadokya balon turu hakkında da bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Ortahisar atv turu içinde detaylı bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. At turu dışında Kapadokya balon turları fiyatları içinde bilgi alabilirsiniz.