Hızlı Rezervasyon Yap +90 541 632 69 68
Kapadokya atv safari turu

Kapadokya Atv Safari Turu

Kapadokya atv safari turu son yıllarda bölgede yapılan aktiviteler arasında oldukça popüler hale gelmiştir. Kapadokya atv safari turu aktivitesi gün içerisinde farklı saatlerde yapılmaktadır ve hem bir saatlik hem de iki saatlik olmak üzere farklı sürelerde düzenlenebilmektedir. Atv safari turlarımız göreme bölgesinde gerçekleşmektedir. Kızıl vadi içerisinde 1 saat ve 2 saat olmak üzere turlarımıza katılabilirsiniz. Atv safari turumuz için 2 saatlik ödemeniz 1200 tl olmaktadır.

Kapadokya Atv turları için rezervasyon numarası: +90 541 632 69 68 (Aramak için tıklayınız)

WhatsApp numarası: +90 541 632 69 68 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)

Kapadokya Atv Safari Turu Rotaları Hakkında

Bölgede düzenlemiş olduğumuz atv turlarımız iki farklı rotada yapılmaktadır. Bunlardan birincisi diğer tüm atv firmalarının da tura çıkmış olduğu Göreme’de, ikincisi ise tamamen firmamıza ait olan Ortahisar rotamızda yapılmaktadır. Hem ortahisar bölgesinde (ürgüp) hem de Göreme bölgesinde tur yapabilirsiniz.

Göreme Atv Safari Turu

Göreme atv safari turlarımız, Kapadokya balon turları için kalkış noktası olan vadilerde yapılmaktadır. Bu rotamız içerisinde Güllülere vadisi, Kızılçukur vadisi, Çavuşin kasabası ve Aşk vadisi yer almaktadır. Gün içerisinde isterseniz 1 saatlik isterseniz de 2 saatlik atv safari turuna çıkabilirsiniz. Tur sırasında rehberimiz en önde kendine ait atv aracı ile ilerleyerek size rota boyunca yol gösterme görevini yerine getirecektir. Göreme bölgesinde düzenlediğimiz Kapadokya atv safari turu turları özellikle gün batımı zamanındaki turlar sırasında oldukça kalabalık olmaktadır.

Turun düzenlendiği vadilerde sizinle beraber bölgede faaliyet gösteren diğer tüm atv firmaları da tura çıkmaktadır. Bu nedenle tur sırasında vadilerde aynı anda 300-400 adet daha atv hareket halinde olmaktadır. Bu detayı yazımızda belirtmemizin sebebi bazı misafirlerimizin bu kalabalık atv trafiğini tercih etmek istememeleridir. Kapadokya atv safari turu aktivitesi daha önce de belirttiğimiz gibi 2 saat sürmektedir. Ancak bu 2 saat boyunca belli aralıklar ile kısa molalar vererek hem sizin dinlenmenizi sağlamış oluyoruz hem de eşsiz Kapadokya manzaraları ile güzel fotoğraflar çekebilmenize olanak tanımış oluyoruz.

Kapadokya atv safari turu
Kapadokya atv safari turu

Ortahisar Atv Safari Turu

Kapadokya atv safari turu düzenlediğimiz diğer rotamız ise Ortahisar’da yapılmaktadır. Tarihi Ortahisar kalesi yakınlarından başlayan turumuz Balkan vadisi, Balkan kilisesi, Güvercinlik vadisi, Ortahisar panorama ve eski Kapadokya yerleşim bölgesini kapsamaktadır. Ortahisar atv turumuz butik bir tur olup sadece firmamıza ait olan özel bir izin ile düzenlenebilmektedir. Bölgede bizim dışımızda başka bir firma bu rota üzerinde atv safari turu düzenleme yetkisine sahip değildir.

Ortahisar’da düzenlemiş olduğumuz Kapadokya atv turu rotası oldukça keyiflidir. Rota üzerinde kimi zaman suların içinden geçecek, kimi zaman doğal oluşmuş tünellerin içinde ilerleyecek ve kimi zamanda başınızı eğerek doğal oluşmuş olan kayaların arasından geçeceksiniz.

Ayrıca bu rota üzerinde yer alan tarihi balkan kilisesi önünde vereceğimiz mola sırasında dilerseniz kiliseyi gezebilecek ve bu tarihi mekânda birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. Butik olarak düzenlemiş olduğumuz bu tur Göreme bölgesinde düzenlenen turlarımız gibi kalabalık olmamaktadır. Sakin ve kalabalık olmadan rahat bir şekilde katılacağınız atv safari turumuzda sizinle beraber en fazla 14-15 atv daha sizinle birlikte tura çıkacaktır.

Kapadokya atv safari turu Ne Zaman Yapılır?

Atv safari turlarımız günün farklı saatlerinde yapılabilmektedir. Talebe ve döneme bağlı olarak sabah saat 11 de başlayan turlarımız günün son turu olan günbatımı turu ile sona ermektedir. Gün batımı turu yaz döneminde saat 18:00’de başlarken, kış mevsiminde ise günlerin kısalmasından dolayı saat 15:30’da başlamaktadır. Gün batımı turu sadece 2 saatlik olarak düzenlenmekte olup Kapadokya atv safari turu aktivitesine 1 saatlik olarak katılmak isteyen misafirlerimiz gün içerisinde günbatımı haricinde diledikleri başka bir saatte tura çıkabilirler.

Ayrıca gün batımı turumuz kadar çok ilgi çeken bir diğer turumuz ise gün doğumunda düzenlemiş olduğumuz turumuzdur. Göreme’de vadilerde yapılan bu turda balonların kalkışlarını yakından görebilme ve balonlar ile birlikte meydana gelen eşsiz Kapadokya manzaraları önünde fotoğraf çekebilme şansını elde edebileceksiniz. Gün batımı turumuzda yine 2 saatlik olarak düzenlenmekte olup başlangıç saati gün doğumu vaktine göre dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Atv Safari Turunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Atv safari turlarımız ister Göreme’de olsun ister de Ortahisar’da, ikisi de daha önceden belirlenen sabit rota üzerinde yapılmaktadır. Atv araçlarını bireysel olarak kiralayıp gezebilmeniz maalesef kanunen mümkün değildir o nedenle turlarımız sadece grup halinde yapılmakta olup bölgeyi, rotayı ve coğrafyayı son derece yakından bilen tecrübeli rehber arkadaşlarımız kendi kullandıkları atv araçlar ile gruba önderlik ederek tur rotasını güvenli bir şekilde tamamlamanızı sağlarlar.

Tur sırasında rehberimizin talimatlarına ve yönlendirmelerine uyulması büyük önem taşımaktadır. Araç ile ilerlerken rehberimizin belirlemiş olduğu hız sınırın aşılması ya da rotadan dışarı çıkılması sizin güvenliğiniz açısından tehlikeli durumlara yol açabilir bu nedenle belirlenen hızda ve rotada ilerlenmesi büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde meydana gelebilecek olan kaza ve yaralanmalardan firmamız sorumlu olmayacaktır.

Kapadokya atv safari turu aktivitesine katıldığınızda özellikle yaz aylarında sıcak ve kuru hava nedeni ile vadilerde toz sorunu yaşayabilmeniz olasıdır. Bu nedenle dileyen misafirlerimize koruyucu maske dağıtımı yapmaktayız. Ayrıca tura çıkacağınız zaman havanın yağmurlu olması durumunda sizlere ücretsiz olarak yağmurluk temini sağlamaktayız.

Ayrıca kendi araçları olmayan misafirlerimiz için ücretsiz olarak tur öncesi otelden alma ve tur sonunda yine otele transfer hizmetimiz bulunmaktadır.

Kapadokya atv safari turu için Önceden Rezervasyon Yaptırmak Gerekli mi?

Evet Kapadokya atv safari turu aktivitemize katılabilmeniz için bölgedeki yoğun dönemlere bağlı olarak en geç 1 gün önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bölgedeki yoğun talepten dolayı rezervasyonlarımız en geç 1 gün önceden dolmaktadır. Dilerseniz Kapadokya gün batımı atv turu hakkında da bilgi alabilirsiniz

Atv safari turları rezervasyonlarınız için +90 541 632 69 68

WhatApp üzerinden rezervasyon yaptırmak için +90 541 632 69 68