Hızlı Rezervasyon Yap +90 541 632 69 68
ortahisar kiralık atv

Ortahisar Kiralık Atv

Ortahisar kiralık atv hizmeti rehberli ve tur şeklinde verilmektedir. Turlarımız genellikle 1 saatlik ve 2 saatlik olarak yapılmaktadır. Gün içinde gün batımında turlar mevcuttur. Atv araçları 2 kişilik olup isteyen misafirlerimiz 1 atv aracına 2 kişi binebilirler. Tur ücretlerimiz ise: 1 saati atv başına 300 TL, 2 saati ise atv başına 500 TL‘dir. Aracı kullanmak için otomobil ya da motorsiklet ehliyeti zorunludur. Ortahisar kiralık atv turu boyunca farklı büyüklükteki peri bacalarının arasından, sulak arazilerden geçerken çamura, toza bulanarak maceracı ruhunuzu ortaya çıkarıp stres atabilir, mis gibi kokan meyve bahçelerinin arasında huzur bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken atv rezervasyonu yaptırmaktır.

Ortahisar, Nevşehir Ürgüp’e bağlı, Kapadokya’nın önemli noktalarından biridir. Kapadokya’nın kendine özgü tarihi ve coğrafi dokusunu günümüze kadar koruyabilmiş beldeye her yıl binlerce turist akın etmektedir.  Ortahisar ve çevresini yakından görmek, güzelliklerine şahit olmak için bölgede bulunan tur firmaları Ortahisar kiralık atv hizmeti vermektedirler. Normal araçların giremeyeceği arazilerde bulunan birçok tarihi ve doğa güzelliklerini atv araçları ile gezip görmek mümkün olmaktadır. Bu yüzden Ortahisar atv turları bölgenin en çok tercih edilen aktivitelerindendir.

Tarihi kaya oyması evleri, 90 metre yüksekliğinde ki meşhur Ortahisar Kalesi, doğal güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakan Balkan Vadisi, tüm heybeti ile ayakta kalmayı başarmış Balkan Kilisesi, Muhteşem manzaraya sahip Ortahisar Panoraması, Güvercinlik Vadisi ve gün batımında hayranlık uyandıran Kızılçukur Vadisi atv turunun önemli durak yerleridir.

ortahisar kiralık atv
ortahisar kiralık atv

Ortahisar Kiralık Atv Fiyatları

Kapadokya Bölgesi, her mevsim turistlerin ilgi odağıdır. Ancak bahar ve yaz aylarında turizm açısından çok daha yoğundur. Ortahisar Bölgesi ve çevresinde konaklayan turistler, bölgeyi yakından görmek için atv turlarını tercih etmektedirler. Bu yüzden özellikle yaz aylarında fiyatlar normal zamanlara göre daha yüksektir. Ücretlendirme atv araçlar için yapılmakta ve genellikle iki kişi için yapılmaktadır.

Ortahisar kiralık atv tur fiyatları turun süresine farklılık göstermektedir. 1, 2, 4 saatlik standart turlar yanı sıra tam günlük turlarda yapılmaktadır. 2 saatlik atv tur fiyatları ortalama 500 – 600 TL arasındadır. Tabi ki turu düzenleyen firmalar arasında da fiyat farklılıkları olmaktadır.

Uygun fiyatlı atv turları genellikle sezon sonlarında yapılmaktadır. Bazı tur acenteleri sezonda da zaman zaman kampanyalar düzenleyerek uygun fiyatlandırma yapmaktadırlar. Kampanyalardan yararlanmak için tur acentelerinin internet sitelerini takip etmek ve hemen rezervasyon yaptırmak gerekir. Erken rezervasyon indirimleri de söz konusudur.

Standart atv turları yanı sıra Premium turlarda büyük ilgi görmektedir. Bunlar yarım ya da tam günlük Atv turlarıdır. Bu turlar bir kişilik olabileceği gibi grup halinde de düzenlenmektedir. Ancak Atv kullanım deneyimi olunsa bile tura rehber eşliğinde çıkma zorunluluğu vardır. Premium Ortahisar kiralık atv turlarının fiyatları standart turlara göre daha yüksektir. Grup olarak tur satın alındığında indirim yapılmaktadır. Uzun turlarda öğle yemeği verilmektedir. Yemek ücreti, tur ücretine dahildir. Tam gün tur fiyatları kişi başı 1500 – 2000 TL civarında olup yemek ve rehberlik hizmeti bu ücrete dahil edilmektedir.

Ortahisar kiralık atv turlarının en popüler olanı Günbatımı turlardır. 2 saatlik günbatımı Atv turlarında standart güzergah sonrası gün batımına yaklaşırken Kızılçukur Vadisi’ne gelinmekte ve muhteşem gün batımı manzarası seyredilmektedir. Gün batımı tur fiyatları, gün içinde düzenlenen standart tur fiyatları ile hemen hemen aynıdır.

Kapadokya tur fiyatlarına dahil olan hizmetler;

  • Otele geliş gidiş transferi (Ortahisar ücretsiz)
  • Atv kiralama ve yakıt ücreti
  • Kask, eldiven, dizlik, dirseklik gibi ekipmanlardır.

Atv Turunda Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler

Öncelikle mevsime uygun rahat kıyafetler giyilmelidir. Spor ayakkabı tercih edilmelidir. Yaz aylarında Ortahisar Kiralık Atv turuna katılacaksanız tur öncesinde mutlaka güneş koruyucu kremi kullanmanızı öneriyoruz.

Kışın Ortahisar Kiralık Atv turuna katılacaksanız eldiven, bere, mont ve bot giymeniz yerinde olacaktır. Kışın Atv turu yapılmaz demeyin. Tam tersine bölgenin karla kaplı olduğu zamanlarda Atv turu çok keyifli olmaktadır. Riski de yoktur.

Atv motorlarında bulunan sepetlerde taşıyabileceğiniz bir çanta yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır. Her ne kadar molalarda içecek ve yiyecek bulunsa da acil durumlar için çantanızda su ve atıştırmalık bulundurmalısınız.

Ortahisar Kiralık Atv turuna fotoğraf makinesi ve kamera almadan sakın çıkmayın. Öyle muhteşem manzaralarla karşılaşacaksınız ki yanınızda fotoğraf makinesi olmamasına pişman olursunuz. Mümkünse baş üstü go pro kamera almanızı ve turun her anını kaydetmenizi öneriyoruz. Böylelikle turunuzu ölümsüzleştirebilirsiniz.

Atv kullanmak, kurallara uyulduğu sürece hiçbir tehlike içermez. Bu yüzden tur öncesi verilen brifingi dikkatli dinlemeniz yeterlidir. Ve kesinlikle rotadan ayrılmamalısınız. Ayrıca dilerseniz Kapadokya atv turu hakkında da bilgi alabilirsiniz.