Hızlı Rezervasyon Yap +90 541 632 69 68
ortahisar atv turu fiyatları

Ortahisar Atv Turu Fiyatları

Ortahisar atv turu fiyatları hakkında bilgi vermeden önce dilerseniz kısaca Ortahisar bölgesi hakkında bilgi verelim, Kapadokya bölgesinde bulunan birçok meşhur turistik merkezden biridir ve ziyaretçilerine macera dolu bir gün sunmaktadır. Masalsı bir doğanın içinde, tozlu yollardan, upuzun vadilerin, gizli geçitlerin, karanlık mağaraların ve dünyaca ünlü peri bacalarının arasında dolaşıp, muhteşem Kapadokya coğrafyasını keşfetmek isteyen yerli ve yabancı binlerce turist her gün düzenlenen bu turlar vasıtasıyla tatillerine ayrı bir heyecan katmaktalar. Ortahisar Kalesi çevresinde hem bölgedeki birbirinden güzel yerleri keşfetmek hem de aksiyon dolu unutulmaz bir eğlence isteyenler, ATV safarisi için yer ayırtarak bu imkana kolayca ulaşabilmekteler.

ortahisar atv turu fiyatları
ortahisar atv turu fiyatları

Ortahisar ATV Turu Nerede Yapılmaktadır ?

Tarih boyunca Kapadokya olarak adlandırılan bölge Orta Anadoluda yer alan Nevşehir ili ve çevresine yayılmış halde bulunmaktadır. Nevşehire bağlı Avanos, Uçhisar, Çavuşin, Ürgüp, Göreme, Derinkuyu ve Ortahisar bu bölgedeki en meşhur turistik merkezler olarak öne çıkmaktadır. Ürgüp ve Uçhisarın tam ortasında yer alan Ortahisar atv turu ulaşım açısından oldukça kolay ve merkezi bir lokasyonda bulunmaktadır. Nevşehir şehir merkezinden Ortahisara ulaşmak için yaklaşık 15 kilometrelik bir yol katedilmekte ve 20 dakika sürmektedir. Ürgüp merkezinden yaklaşık 6 kilometrelik bir yoldan 10 dakika gibi kısa bir sürede varmak mümkündür. Göremeden Ortahisara olan 5 kilometre mesafe yaklaşık 10 dakikada aşılabilmektedir. Avanos nispeten biraz daha uzaktadır ve 13 kilometrelik yoldan 20 dakikada Ortahisara ulaşmak mümkündür. Derinkuyudan olan mesafe ise 37 kilometredir ve 40 dakikadan az bir sürede Ortahisara gelinebilmektedir. Nevşehirin doğusundaki Kayseri ilinden gelmek isteyenler ise 72 kilometrelik bir yoldan, 1 saat civarındaki bir yolculuktan sonra Ortahisar beldesine varabilmektedirler. Tura katılmak isteyen ziyaretçiler bölgede bulunan otellerinden Ortahisar atv turu tarafından alınmakta ve tur sonunda tekrar otellerine olan transferleri yine acente tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ortahisar ATV Turu Fiyatları Dikkat Edilmesi Gerekenler

ATV diğer adıyla quad bike yani dört tekerli motorsiklet olarak da tanımlanabilmektedir. Açık havada arazi şartlarında yapılan bu aktivite için mevsim özellikleri göz önünde bulundurularak gelinmesi önerilmektedir. Kapadokya atv turu tarafından misafirlerine kask, eldiven, maske ve yağmurluk gibi çeşitli koruyucu ekipmanlar temin edilmektedir. Bunun haricinde yazın hava sıcaklarının yüksek olacağı unutulmamalı ve güneş gözlüğü, güneş kremi gibi önlemler tura katılanlar tarafından alınarak açık renkli kıyafetler tercih edilmelidir. Kış aylarında ise Kapadokya bölgesi oldukça soğuk olabilmektedir ve misafirlerin bu hususu göz önüne alarak kalın ve soğuktan koruyucu kıyafetlerle gelmeleri önerilmektedir. Tur açık havada tozlu topraklı yollarda, bazen nehirlerden geçilerek tam bir macera ortamında sürmektedir ve misafirler ıslanma ihtimallerinin olduğunu unutmamalıdır. Tura katılanlar kişisel eşyalarını ve çantalarını atv ile yanlarına alabilir fakat istenirse servis araçlarında da bırakma imkanı mevcuttur. Ortahisar atv turu fiyatları genel olarak ATV başına yapılmakta, araçlar ister 1 ister 2 kişi olarak kullanılabilmektedir. Katılımcılara tur öncesi kısa bir brifing verilerek atv araçlarının nasıl kullanılacağı anlatılmakta ve araçlara iyice alışmaları sağlanmaktadır. Daha sonra rehberler eşliğinde atv turu başlamakta ve ziyaretçileri hayat boyu unutamayacakları bir macera beklemektedir. Ayrıca kurallar gereği atv araçlarını kullanacak olan kişilerin en azından otomobil ehliyetine sahip olmaları gerekmektedir.

Ortahisar ATV Turu Seçenekleri

Atv turu tüm sene boyunca ve günün her saatinde yapılabilmektedir. Ortahisar atv turu fiyatları 1 veya 2 saat olmak üzere iki türlü düzenlenmektedir. Yaz ve kış gündoğumu ve günbatımı saatleri değişkenlik gösterdiği için tur saatleri de değişebilmektedir. Turlar normal şartlar altında ortalama olarak sabah 9-10 gibi başlamaktadır ve akşam saatlerinde günbatımı ile sonlanmaktadır. Yaz aylarında yapılan turlar akşam 8 buçuklara kadar uzanırken, kış aylarında akşamüzeri 5 gibi son turlar yapılarak güne veda edilmektedir. Eğer özel gruplar olursa, isteğe bağlı olarak farklı saatlerde de tur organize edilebilmektedir. Özellikle fotoğraf çekmek isteyen katılımcılar tarafından gün doğumunda veya gün batımında yapılan turlar tercih edilmektedir çünkü bu saatlerdeki ışık, fotoğraf ve video çekimi için muhteşem fırsatlar sunmaktadır. Kapadokya bölgesinde yüksek sezon da denilen yaz ve bahar aylarında Ortahisar atv turu için önceden rezervasyon yaptırılması tavsiye edilmektedir çünkü turistler tarafından bu ve benzeri çeşitli aktivitelere olan ilgi ve talep bu dönemde oldukça fazla olabilmekte ve bazen misafirler turlarda yer bulmakta zorluk yaşayabilmektedir.

Ortahisar ATV Turu Fiyatları ve Rezervasyonu

Ortahisar atv turu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için numaramız: +90 541 632 69 68 (Aramak için tıklayınız)

WhatsApp üzerinden rezervasyon numaramız: +90 541 632 69 68 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)

Ayrıca dilerseniz Göreme atv turu ve fiyatları hakkında da bilgi alabilir ve kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz.